На основу 59 новообрађених PCR и Аg узорака , у последња 24 h, на територији града Зајечара имамо још једанаест (11), нових, covid-19 позитивних особа ( 19% од броја тестираних).
Од овог броја 6 особа су женског и 5 мушког пола, старости од 26 до 88 година живота.
Урађено је и 8 контролних тестирања и једно лице је, и даље, позитивно на присуство вируса covid-19.
Данас је урађено укупно 16 тестирања.
Од почетка пандемије обрађено је укупно 12.686 PCR и Ag узорака док се резултати чекају за још 85 раније тестираних.
До сада је обољевање од covid-19 инфекције потврђено код 2718 грађана Зајечара (1328 женског и 1390 мушког пола).
Од овог броја, код 2525 особа више нема знакова инфекције на тестирању (сматрају се излеченима).
На Инфективном одељењу смештене су 44 особе ( 6 пријема и 5 отпуста), на Грудном одељењу 22 особе ( 1 пријем и 3 отпуста) и на Одељењу продуженог лечења 0 особе (0 пријема и 3 отпуста).
На кисеоничкој потпори је 29 пацијената, на сва три одељења, ЗЦ Зајечар која су у covid систему.
На сва три одељења преостало је још 54 слободних места за смештај covid-19 инфицираних особа које су у стању неопходне хоспитализације.
Остали оболели, без симптома или са лакшом клиничком сликом, су у изолацији и на кућном лечењу.
Пошаљите коментар
Коментари који су увредљиви по било кога и на било којој основи, као и коментари који садрже рекламе или линкове ка спољним сајтовима, неће бити одобрени.