У галерији Народног музеја Зајечар отворена је изложба слика 22. сазива међународне ликовне колоније Гамзиград, која је организована августа 2015. у Гамзиградској бањи.
Представило се 11 уметника из Србије, Македоније и Бугарске, који су оставили по два своја дела колонији. Они су увећали збирку са досадашњих колонија која броји преко 300 дела од око 150 учесника.
Публици су се на отварању обратили - историчар уметности Нина Погарчић, Саша Јовић из Центра за културу и туризам и сликар из Бугарске Симеон Панајотов, један од прошлогодишњих учесника, који је захвалио организаторима за дивно стваралачко дружење у питомом амбијенту Гамзиградске бање и Ромулијане, након чега су остала ова дела као "трагови времена".
Kолонија Гамзиград се међу 200 колонија, колико их у Србији има, изборила за значајно место у културном животу Србије, истакла је Нина Погарчић.
Из Центра за културу и туризам 23.Колонију Гамзиград највљују за последњу декаду августа.
Пошаљите коментар
Коментари који су увредљиви по било кога и на било којој основи, као и коментари који садрже рекламе или линкове ка спољним сајтовима, неће бити одобрени.