Вести

Осмо издање научно-стручног скупа о медицини, фармацији и ветерини Фото: Радио Магнум

Осмо издање научно-стручног скупа о медицини, фармацији и ветерини

Научно-стручни скуп, осми по реду, под називом „Историја медицине, фармације, ветерине и народна здравствена култура“ одржан је у Зајечару.

На отварању скупа у галерији зајечарског архива присутнима су се обратили диектор Историјског архива „Тимочка крајина“ Велибор Тодоров, др Петар Пауновић, као и директор зајечарског Здравственог центра др Станислав Тадић.

Наш циљ је пре свега да отргнемо из заборава све оно што је било вредно у здравству, фармацији и ветерини и да тим примером новим истраживачима и научним радницима покажемо да су и у прошлости разне иновације могле да допринесу развоју науке како би што боље лечили и људе и животиње,

истакао је Велибор Тодоров.

Након свечаног отварања уследила је презентација радова. Јелица Илић, виши кустос у зајечарском музеју говорила је о страдању народа Тимочке крајине од колере у години пред Први светски рат, док се Јанузи Агим, виши архивист зајечарског архива бавио темом „Апотекарство пре и у време народног одбора области Тимочке Зајечар, 1949-1951″. О југословенском пројекту Здраве школе „Модел здравственог васпитања за 21. век“ говорио је доктор Петар Пауновић.

Скуп је међународног карактера, а осим аутора из Србије учествују и гости из Бугарске, Црне Горе и Босне и Херцеговине.

Организатори су Историјски архив „Тимочка крајина“ Зајечар, Институт за савремену историју Београд, Архив Србије Београд, Српско лекарско друштво –подружница Зајечар и Рајачка школа здравља.

* Сви медији који преузму вест или фотографију (или и једно и друго) са портала Града Зајечара у обавези су да наведу извор. Уколико је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Сличне вести

Пошаљите коментар

Коментари који су увредљиви по било кога и на било којој основи, као и коментари који садрже рекламе или линкове ка спољним сајтовима, неће бити одобрени.