Вести
-
Одата почаст ослободиоцима Зајечара поводом Дана победе над фашизмом09.05.2026. 18:48 | 0 -
Расписан јавни позив за одлазак пољопривредника из Зајечара на Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду07.05.2026. 09:10 | 0 -
У Пазаришту инфраструктурни радови, у плану даља улагања у путну мрежу06.05.2026. 17:33 | 0
У Градској управи у Зајечару потписан је Споразум о размени непокретности између Града Зајечара и Друштва за истраживање производњу, прераду, дистрибуцију и промет нафте и нафтних деривата и истраживање и производњу природног гаса НИС а.д. Нови Сад.
ВишеПрограм ће почети свечаним полагањем венца на споменик Хајдук Вељка у Зајечару у 08.00 часова, након чега ће уследити Архијерска литургија у Храму Светог Николаја у Леновцу.
ВишеНакон што се са звоника цркве зачуло звоно којим је манифестација званично отворена, публику је поздравио и градски већник за културу Вујадин Милошевић, који је учесницима поделио и захвалнице.
ВишеЗавод за јавно здравље „Тимок“ Зајечар –Одсек за промоцију здравља обавештава грађане како повишена спољна температура утиче на здравље људи и како би се требало понашати у оваквим временским условима.
ВишеДанас је у Влади Републике Србије представнику Града Зајечара свечано уручен Уговор о реализацији пројекта „Систем обавештавања у реалном времену за смањивање саобраћајних незгода у граду Зајечару“.
ВишеТретирање комараца ће се обавити у понедељак 12.08.2019. год. у времену од 18h до 22h, са земље. Шест екипа ће радити третман комараца на територији града Зајечара.
ВишеУ оквиру овогодишњег „Точка“ посетиоце очекује богат и разноврстан програм. Тако је за петак 9. август од 17.00 часова најављена Изложба слика и Изложба домаће радиности, које ће бити отворене све време трајања манифестације.
ВишеНакон свечаног дефилеа учесника који је почео у 19.30, публику је поздравио Градски већник за културу Вујадин Милошевић, који је и отворио програм.
ВишеПоштовани суграђани, не територији Зајечарског округа на снази је наранџасти метео аларм, локална појава грмљавина са градом и количином падавина већом од 20 l/m2 за 3h. Молимо Вас, да на време преузмете све мере превенције и заштите своју имовину.
ВишеУ финалу „City Games“ такмичења екипа Зајечара освојила је 4. место на Државном првенству у играма на води. Велико финале одржано је у Чачку, прво место припало је екипи града Суботице.
ВишеНајновије вести
12:30
Обилазак инфраструктурних радова у насељу Пазариште
Напомена: Догађаји означени звездицом су затвореног типа
Анкета
Колико често посећујете касноантички локалитет Феликс Ромулијана?
Колико често посећујете касноантички локалитет Феликс Ромулијана?
Месечно - 2.75%
Недељно - 2.45%
Годишње - 35.47%
Не посећујем - 60.86%
Знаменитости
-
Манастир Суводол
Манастир Суводол
Манастир Суводол се налази на крајњем југоисточном делу општине, у атару села Селачка. Манастир је саграђен на заравни усеченој у планини Манастирска Глама и посвећен је Рођењу Пресвете Богородице...
-
Храм Рождества Пресвете Богородице
Храм Рождества Пресвете Богородице
До 1830. године у Зајечару није постојао никакав православни храм, да би те године, уз дозволу турског старешине Ферад-аге, била подигнута мала црквица, најнужније опремљена за службу Божију.Обилазећи Зајечар у лето 1833. године...
-
Манастир Светих Апостола Петра и Павла у Грлишту
Манастир Светих Апостола Петра и Павла у Грлишту
Манастир се налази у близини села Грлишта, 14 км удаљеном од Зајечара, на обали Грлишког језера. Манастир је посвећен апостолима Св. Петру и Павлу
-
Феликс Ромулијана
Феликс Ромулијана
Гамзиград је археолошко налазиште близу Зајечара у источној Србији античке римске царске палате Феликс Ромулијане (лат. Felix Romuliana) које се од 29. јуна 2007. налази на УНЕСКО-вој листи светске баштине.