Вести
-
Одата почаст ослободиоцима Зајечара поводом Дана победе над фашизмом09.05.2026. 18:48 | 0 -
Расписан јавни позив за одлазак пољопривредника из Зајечара на Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду07.05.2026. 09:10 | 0 -
У Пазаришту инфраструктурни радови, у плану даља улагања у путну мрежу06.05.2026. 17:33 | 0
Град Зајечар је конкурисао са Планом детаљне регулације привредне зоне „Запад“ у Зајечару, а у оквиру Јавног конкурса за доделу бесповратних средстава из буџета Републике Србије у 2018. години.
ВишеУ галерији Дома Културе у Котлујевцу синоћ је отворена изложба радова са 24.Ликовне колоније „Гамзиград“, као и овогодишња 25. Ликовна колонија која се у Гамзиградској бањи одржава од 20.до 30. августа.
ВишеУ Леновцу код Зајечара одржана је традиционална културно –спортска манифестација 46. Хајдук Вељкови дани, у знак сећања на једног од највећих српских јунака, Војводу Вељка Петровића.
ВишеОБАВЕШТАВАЈУ СЕ грађани града Зајечара и интерно расељена лица са местом боравишта на територији града Зајечара, да могу извршити увид у Посебан бирачки списак - део за територију града Зајечара и тражити упис, брисање, измену, допуну или исправку података, на начин и по поступку утврђеном законом
ВишеТоком пет година трајања камп је угостио око 150 учесника и 20 еминентних професора. Камп представља један од најзначајних пројеката Српског музичлког центра и његов је циљ подршка младим талентима као и развој класичне музике.
ВишеУ суботу 18. августа у 19 часова љубитељи класичне музике биће у прилици да уживају у концерту класе клавира који ће бити одржан у сали Позоришта.
ВишеУ Грљану је за викенд одржан Сабор фрулаша, манифестација која траје више од три деценије, 35 година. Сабор је отворио краљ фруле Бора Дугић, концертом под називом „Симфонија духа и даха“.
ВишеРадници Јавно комуналног предузећа „Тимок -Одржавање“ и грађани заједничким снагама чисте брану Црног Тимока на Поповој плажи као и само купалиште.
ВишеНакон што су потписани уговори о додели субвенција за набавку механизације и опреме за наводњавање у воћарству у 2018.год заседала је Комисија за подстицање развоја пољопривреде града Зајечара.
ВишеСабор ће у петак у 20 часова отворити мајстор фруле Бора Дугић концертом под називом ''Симфонија духа и даха''. Након концерта наступиће КУД ''Воја Чурић'' из Кобишнице.
ВишеНајновије вести
12:30
Обилазак инфраструктурних радова у насељу Пазариште
Напомена: Догађаји означени звездицом су затвореног типа
Анкета
Колико често посећујете касноантички локалитет Феликс Ромулијана?
Колико често посећујете касноантички локалитет Феликс Ромулијана?
Месечно - 2.75%
Недељно - 2.45%
Годишње - 35.47%
Не посећујем - 60.86%
Знаменитости
-
Манастир Суводол
Манастир Суводол
Манастир Суводол се налази на крајњем југоисточном делу општине, у атару села Селачка. Манастир је саграђен на заравни усеченој у планини Манастирска Глама и посвећен је Рођењу Пресвете Богородице...
-
Храм Рождества Пресвете Богородице
Храм Рождества Пресвете Богородице
До 1830. године у Зајечару није постојао никакав православни храм, да би те године, уз дозволу турског старешине Ферад-аге, била подигнута мала црквица, најнужније опремљена за службу Божију.Обилазећи Зајечар у лето 1833. године...
-
Манастир Светих Апостола Петра и Павла у Грлишту
Манастир Светих Апостола Петра и Павла у Грлишту
Манастир се налази у близини села Грлишта, 14 км удаљеном од Зајечара, на обали Грлишког језера. Манастир је посвећен апостолима Св. Петру и Павлу
-
Феликс Ромулијана
Феликс Ромулијана
Гамзиград је археолошко налазиште близу Зајечара у источној Србији античке римске царске палате Феликс Ромулијане (лат. Felix Romuliana) које се од 29. јуна 2007. налази на УНЕСКО-вој листи светске баштине.